Jedná se o nevládní a neziskovou organizaci Post Bellum. Když jsem se jejich stránkami pročítal (vřele doporučuji), okamžitě mi hlavou bleskla myšlenka na vytvoření speciální edice vín, kterou bychom Post Bellu věnovali a z výtěžku z prodeje by organizace mohla podpořit další projekty. Počet lahví jsme symbolicky určili na 241, a to proto, že právě tolik u nás proběhlo justičních vražd.
Kontaktoval jsem tedy mailem organizaci v zastoupení Mikuláše Kroupy a vše i díky zapojení Filipa Hrubého, Kristýny Bardové a dalších dopadlo na výbornou.
Nakonec jsme se dohodli, že lahve rozdělíme dle ceny do 3 edic.
Zakoupením vína z edice první, s názvem „Příběhy našich sousedů“, je podpořen nákup nahrávací techniky pro projekt, v němž děti ze základních škol hledají a nahrávají vzpomínky pamětníků ve svém okolí. Druhá edice „Místa Paměti národa“ podporuje vývoj aplikace pro chytré telefony, která vypráví příběhy pamětníků přímo na místech, kde se odehrály. A konečně edice s názvem „Paměť národa“, která podporuje vývoj stejnojmenného portálu, který obsahuje aktuálně již přes 3000 autentických svědectví pamětníků dějin 20. století.
Pokud Vás projekt zaujal, myslím, že v e-shopu Paměti národa ještě nějaké lahve k dostání jsou.
Jako bonus za naši spoluprací jsme měli možnost prezentovat naše vína 17. listopadu, tedy 25 let od začátku sametové revoluce a to přímo na jednom z nejpozoruhodnějších míst naší země, tedy přímo v Národním divadle, při předávání výročních cen Paměti národa, což byl krásný zážitek. A za to Post Bellu děkujeme. Můžu říct, že již nyní jsme se díky našim vínům dostali na spoustu unikátních míst a potkali jsme velmi inspirativní lidi. Snad v tom budeme pokračovat i nadále.